אמצעי חירום שחשוב שיהיו בבית הקשיש הסיעודי

 מדוע חשוב שיהיו אמצעי חירום בבתי אבות? האם המסורה שהייתה סוחבת שקיות כבדות מהסופר כבר בקושי מצליחה לסחוב את עצמה ונעזרת במקל הליכה בשל רגליים עייפות. האב החסון שהיה מניח אתכם על הכתפיים ביום העצמאות בכדי לראות זיקוקים בהופעות לובש חגורת גב אורטופדית ומתקשה להתלבש או אפילו ללכת לשירותים לבד. כאב לב לראות כיצד…

מכשירי שמיעה לגיל הזהב

מכשירי שמיעה לגיל הזהב

אי תפקוד שמיעתי יכול להקשות על החיים בבית האבות. כדי להימנע מכך, לפניכם כל הסיבות מדוע מומלץ לבדוק את מכשירי השמיעה או להתאים אותם מחדש, לפני המעבר לדיור מוגן.

עם המעבר לבית אבות, החיים כפי שהיו מוכרים קודם משתנים מן הקצה אל הקצה, ממש כמו בכל סוג של מעבר בחיים. היות ולעיתים המעבר לדיור מוגן נעשה בשל מצב בריאותי שאינו תקין, כדי להנעים את השהות של בני גיל הזהב במקום, מומלץ לוודא שיש ברשותם את כל הציוד לו הם זקוקים כדי לתקשר טוב יותר עם בני גילם ובכלל – להפיק את המרב מהמקום. לכן, מלבד בגדים, נעליים או אביזרים, בין החפצים החשובים בהם יש להצטייד מראש נמצאים גם מכשירי שמיעה מסוגים שונים.

שימוש בהדמיות תלת מימד לבחירה והתאמת מדרס לרגל בעזרת מכשור רפואי

אנו שומעים יותר ויותר פעמים כי משתמשים בהדמיות תלת מימד בעולם הרפואה. ניתן להתאים מדרסים למטופל על ידי שימוש בהדמיית תלת מימד. מהם למעשה מדרסים? מדרסים הם אביזרים מלאכותיים אשר תומכים בכפות הרגליים ומשנים את איזון המשקל המופעל על כפות הרגליים. מדרסים נחוצים לכל הסובלים מבעיות בכפות הרגליים אשר גורמים להם לחוסר יציבות וכאבי רגליים הנוטים להקרין גם לגב התחתון ועלולים ליצור נזק חמור לטווח הארוך. על מנת להקל על הכאב אותם אנשים הסובלים מבעיות חמורות בכף הרגל משתמשים במדרסים להקלה בכאבים. ישנם סוגים משונים של מדרסים (חברות שונות, דגמים שונים). יש להתאים את סוג המדרס לרגל המטופל תוך כדי שימוש במדרס זול יחסית אך עם תמורה גבוהה.

מי צריך מדרסים?

מדרסים הם אביזרים שתומכים בכפות הרגליים בכך שהם משנים את עומס משקל הגוף עליהן, ותומכים ברקמות הרגליים. מדרסים תורמים ליציבה של הגוף ומפחיתים כאבים של המשתמש. אנשים בעלי מבנה כף רגל חריג, כלומר רגל שטוחה מדי או קמורה מדיי, צריכים להיעזר במדרסים כדי להקל על כאב, לשפר את היציבה ולהקל על הרגליים. מבנה כף רגל שזקוק למדרסים הוא נפוץ מאוד. ישנם מאפיינים פיזיולוגים נוספים שמייצגים יציבה לא נכונה, כמו ברכיים רחוקות או צמודות מדיי, בעיות גב למיניהן ועוד, אך דרך הזיהוי הנפוצה ביותר לצורך במדרסים היא על פי מבנה כף הרגל.

חגורת גב אורטופדית – כיצד הן עוזרות לנו

אין זה סוד שחלק גדול מהאוכלוסייה מתמודד עם כאבי גב ברמות שונות. זה יכול להתחיל כבר מגיל הנעורים, אז הגוף גדל ומתפתח, בוודאי בתקופת הצבא אז מבצעים פעולות שונות שמשפיעות על הגב, ולאחר מכן מסיבות שונות, החל מגיל וכלה בעבודה פיזית, תנאי מזג אוויר או יציבות לא נכונה, כל אלה מובילים בסופו של דבר לכאבי גב קשים מאוד שיכולים להשפיע על כל התפקוד היומיומי.

דרכי טיפול וסיבות עיקריות של כאבים בכף היד

איך מתמודדים עם כאבים  בכף היד? אנשים רבים בכל הגילאים חווים כאבים בכף היד, העשויים להופיע בדרגות חומרה שונות. לעיתים מדובר בכאבים קלים יחסית שניתן לאבחנם באופן עצמאי, ושיחלפו מעצמם ללא צורך בהתערבות רפואיות. מאידך, במקרים אחרים יש צורך לפנות לאבחון אצל מומחה לכירורגיית כף היד, על מנת לאתר את הסיבות לכאב ולהתוות טיפול הולם.…