מדרסים הם אביזרים שתומכים בכפות הרגליים בכך שהם משנים את עומס משקל הגוף עליהן, ותומכים ברקמות הרגליים. מדרסים תורמים ליציבה של הגוף ומפחיתים כאבים של המשתמש. אנשים בעלי מבנה כף רגל חריג, כלומר רגל שטוחה מדי או קמורה מדיי, צריכים להיעזר במדרסים כדי להקל על כאב, לשפר את היציבה ולהקל על הרגליים. מבנה כף רגל שזקוק למדרסים הוא נפוץ מאוד. ישנם מאפיינים פיזיולוגים נוספים שמייצגים יציבה לא נכונה, כמו ברכיים רחוקות או צמודות מדיי, בעיות גב למיניהן ועוד, אך דרך הזיהוי הנפוצה ביותר לצורך במדרסים היא על פי מבנה כף הרגל.


ישנם סוגים רבים של מדרסים, המיוצרים על ידי חברות שונות. חלק מהסוגים של המדרסים הם- מדרסים עשויים סיליקון, מדרסים עשויים שעם, מדרס ביו מכני (בעל בסיס קשיח וציפוי עליון עשוי עור), מדרסי ספורט (גמישים במיוחד), מדרסי גובה.

תוכנות אוטומטיות לבדיקת הצורך במדרסים

לרוב, על מנת לזהות את הצורך במדרסים נלך לאורתופד ונקבל חוות דעת מקצועית תוך בחינה של היציבה שלנו, של כפות הרגליים שלנו, הברכים והגב. כיום, פותחו תוכנות אוטומטיות שבודקות את המטופל והאם הוא זקוק למדרסים. במכונים מתקדמים בארץ משלבים טכנולוגיה מתקדמת של מצלמות לייזר וצילום תלת מימדי של הרגל ושל נקודות העומס שבה, תוכנות שמתכננות ועורכות התאמה של המדרס אל הרגל ומקפידים על דיוק והתאמה לצרכי הלקוח.

בשיטה הקלאסית בה הולכים לאורתופד כדי לזהות את הצורך במדרסים, המדרס הוא אחיד ולא תומך בתנועה שונה של עקב הרגל וכריות כף הרגל, כמו כן אין התחשבות בפעילות של המטופל, כלומר- אין שינוי או התאמה של המדרסים להליכה, ישיבה, ריצה וכדומה.

תוכנות אוטומטיות אלה שומרות על סטנדרטים גבוהים, על דיוק ואמינות. התוכנות המתקדמות מביאות לתוצאות מדהימות ולהתאמה אידיאלית של המדרסים אל הלקוח, בכל מצב או תנועה של כף הרגל, זאת בעזרת הדמיות תלת מימדיות של כף הרגל.

שלבי ייצור המדרס בעזרת התוכנות האוטומטיות יהיו-

1 . אבחון כף הרגל- בעזרת מומחה ובעזרת התוכנות האוטומטיות המתקדמות, שיכריעו אודות הצורך במדרסים.

2 . הדמיית תלת מימד- בעזרת תוכנות שפותחו באמצעות חברות פיתוח תוכנה וטכנולוגיה מתקדמת ניצור הדמייה של המדרס ושל כף הרגל.

3 . תכנון המדרס- המדרס יתכונן בהתאמה מושלמת ואידיאלית להדמיית כף הרגל.

  1. ייצור- ייצור של המדרס בהתאם לתוכניות ומחומרים אידיאליים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *