מדרסים בהתאמה אישית

חטיבת מדנט עולם של בריאות מייצרת ומתאימה מדרסים לפי מידה בהתאמה אישית, לסובלים מקשיי עמידה מסיבות הקשורות במבנה כף הרגל, לשם שיפור הנוחות ואיכות החיים. כמו כן מדנט מעמידה עבור הציבור הרחב צוות מיומן ומקצועי הכולל טכנאים המתמחים בייצור והתאמת מדרסים, ומציעה פתרונות בהתאמה אישית לכל כף הרגל בשיטות ייצור שונות לכל המטרות הנדרשות.

BASIC COMFORT

לבעלי יציבות לקויה שסובלים מגמישות מוגבלת בכף הרגל.

מורכב מחומרים פולימרים מתקדמים.

מדרס SPORT COMFORT

מדרס יעודי עבור ספורטאים מכול ענפי הספורט.

לפיזור עומסים וניצול אופטימאלי של האנרגיה על מנת לשפר ביצועים והישגים.

מדרס PRO ACTIVE

מדרס ביו מכני מיועד לאנשים בעלי יציבות לקויה, שסובלים מבעיות מכאניות של הרגל.

בנוי מבסיס קשיח ושכבות בולמי זעזועים.

מדרס PRO COMFORT

מדרס PRO COMFORT מורכב מחומרים פלסטיים מורכבים ובולמי זעזועים.

מיועד למקרים של כאב בכרית כף הרגל, כאב בעקב "דורבן", לדלקת ברצועת כף הרגל, כאב בעקב כתוצאה משחיקה ועוד.

 מהם מדרסים

מדרסים נועדו ליצור התאמה מלאה בין כף הרגל לנעל אותה אנו נועלים.

מדרסים מתחלקים למגוון סוגים ועשויים מחומרים מגוונים. לכל מדרס ישנו אורך חיים שונה תכונות ואיכויות שונות הכל בהתאם לפתרון שהוא בא לפתור.

המדרס מותאם אישית לכל אדם לפי צרכיו בהתאם למשקלו ,גמישות כף הרגל ואופי ההתנהלות שלו בחיי היומיום.

מיהם האנשים הזקוקים למדרסים

כמעט כל האוכלוסייה זקוקה וצריכה מדרסים החל מאנשים צעירים ועד מבוגרים, חיילים, ספורטאים חובבים ומקצוענים וכלה באנשים שעברו פציעה כלשהי וזקוקים למדרס על מנת להחלים מפציעתם.

איך מתאימים מדרסים

תהליך של התאמת מדרס מתחלק למספר שלבים והם:

1. אבחון כף הרגל.

2. מדידת כף הרגל.

3. בדיקת ניתוח תבנית הליכה/בדיקת פילוג לחצים (בדיקות אלו מתבצעות בהתאם לצורך).

4. יצור המדרס ע"פ המידות ואבחון שהתבצע.

5. יציקת הגבס למידות שנלקחו, לאחר הייבוש מוספים את החומרים המיועדים ולבסוף מבצעים חיתוך והתאמת המדרס לנעל.

מהם תפקידם של מדרסים?

תפקידם של מדרסים לחלק את עומס הגוף על כף הרגל בצורה נכונה ואופטימלית ועל ידי כך לייצב את הגוף כולו ולמנוע התפתחות של בעיות אורטופדיות שונות הנגרמות בשל הזנחה ושחיקה של כף הרגל בעת הליכה, ריצה, עמידה ממושכת או פעילות גופנית מאומצת.

לכן על מנת למנוע החמרה של בעיה אורטופדית או להימנע מבעיות אורטופדיות בעתיד ולשמור על איכות חיים חשוב להתאים מדרס אורטופדי לכף הרגל.

חמישה סימני איכות של המדרסים שלנו

תומך בהונות – תמיכה טבעית של הבהונות חיזוק אחיזת הרגל ומניעת החלקה בתנועה מתמדת.

הגבהת המדרס – תמיכה לקשת רוחבית, שחרור לחצים ממרפקי כף הרגל ומניעת כאבים במפרק הקדמי.

תומך קשת – פיזור אופטימלי של משקל הגוף, מניעת שחיקה והקטנת לחצים מהמרפקים ומעמוד השדרה.

בלימת זעזועים – בלימת זעזועים בעל זיכרון תנועה, נוחות וגמישות, עמידות בעומסים לאורך זמן.

שקע עקב – תמיכה איכותית לייצוב העקב ושמירה על שיווי משקל, מניעת כאבים בעקב ושמירה על הצורה הטבעית של כרית העקב.

מדרסים אורטופדיים – תרומה לבריאות ולאיכות החיים

במילים פשוטות, מדרסים אורטופדיים מיועדים ליצור התאמה מלאה בין הנעליים ובין כף הרגל. יחד עם זאת, אנשים נזקקים מדרסים מסיבות רבות ומגוונות וכך גם ישנם מדרסים מסוגים שונים הנבדלים זה מזה בתכונותיהם, איכויותיהם, הפתרונות שהם מציעים, החומרים והדגמים.

בחטיבת מדנט עולם של בריאות מתאימים ומייצרים מדרסים אורטופדיים לפי מידה, באופן אישי ומותאם לאנשים הסובלים מקשיי עמידה בגלל בעיות של כף הרגל. החטיבה מעמידה לרשות הלקוח צוות של טכנאי אורטופדיה מיומנים, המסוגלים להציע מדרס אורטופדי שמעניק פתרון אישי לכל מטרה ולשיפור איכות החיים, עם שיטות ייצור שונות. מעבר לכך, חטיבת מדנט עולם של בריאות היא יבואנית ונציגה בלעדית של יצרני מדרסים והנעלה בריאותית הנחשבים לטובים בעולם, וברשת החנויות שלה ניתן למצוא פתרונות לשיפור הבריאות ואיכות החיים עם מגוון מוצרי הנעלה, מדרסים ומוצרי אורטופדיה שונים. כל זאת עם שילוב מוצלח ועדכני של מוצרי הנעלה בריאותית אופנתיים ונאים.

מה עושים המדרסים?

באופן כללי, מדרס אורטופדי מחלק את העומס שעל כף הרגל באופן האופטימאלי והנכון ביותר, ומכאן הוא מביא לייצוב של הגוף כולו. ייצוב זה מונע היווצרות של בעיות אורתופדיות מסוגים שונים, אשר נגרמות בכלל שחיקה של כף הרגל בזמן ריצה, הליכה, פעילות גופנית מאומצת או עמידה לזמנים ארוכים. על כן, במטרה למנוע בעיות אורתופדיות עתידיות, וכמובן גם כדי למנוע את החמרתן של בעיות אורטופדיות קיימות, חשוב להתאים מדרסים אורטופדיים המסייעים בשמירה על הבריאות ועל איכות החיים.

מי זקוק למדרסים?

הצורך בלבישת מדרסים אורטופדיים עשוי לעלות בתקופות שונות בחיים ובמגוון מצבים, החל בחיילים ומתבגרים, דרך אנשים שעברו תאונות ונפצעו, ועד לספורטאים, מבוגרים וקשישים. אמנם, את הצורך במדרס וכן את ההחלטה על סוג המדרס המתאים קובעים המומחים שלנו בבדיקות המבוצעות במכון, אך באופן כללי ניתן להצביע על מספר קבוצות שעשויות להזדקק למדרסים.

ראשית, מי שעשוי להזדקק למדרסים הם אנשים הסובלים מכאבים בכף הרגל, וכן מכאבים הקשורים בכף הרגל אך נחווים בירכיים, בברכיים, בגב ובעוד אזורים בגוף. כמובן, יש לאבחן את הקשר שבין הכאב לבין סיבה המצויה בכף הרגל באמצעות בדיקות המבוצעות במכון ותשאול של המטופל על מאפייני הכאבים שלו. שנית, על האנשים הזקוקים למדרסים נמנים אלו שיש אצלם היעדר איזון וסימטריה משמעותי בין כפות הרגליים, מה שמוביל לתנוחות מפצות ומכאן לכאבים בברכיים, באגן, בירכיים וכדומה. בנוסף, יש אנשים הסובלים משינויים מבניים חמורים יחסית בכפות הרגליים, גם אם הדבר אינו מוביל כעת לכאבים, ובמקרים אלו חשוב לבצע בדיקה ולבחון את האפשרות שמדרסים יעזרו למנוע בעיות בעתיד.

בכל מקרה, תהליך ההתאמה של מדרס אורטופדי מתחיל באבחון של כף הרגל ובמדידתה. לאחר מכן מבצעים ניתוח של תבנית הליכה עם בדיקת פילוג לחצים במידה שהדבר אכן נחוץ. בהמשך, אם התגלה שיש צורך במדרס ונקבע סוג המדרס שיכול לעזור לאדם ולבעיה ממנה הוא סובל, עוברים לייצור המתבצע בהתאם לאבחון ולפי המידות שנלקחו. כלומר, יוצקים גבס אל המידות שנלקחו ואחרי הייבוש של הגבס מוסיפים חומרים ייעודיים, כשבשלב האחרון של הייצור חותכים את הגבס ומתאימים את המדרס אל הנעל.

המדרסים של מדנט עולם הבריאות

בשוק המקומי והעולמי יש לא מעט יצרני מדרסים אורטופדיים, הנבדלים זה מזה באיכותם וברמתם המקצועית. המדרסים של מדנט עולם הבריאות מוכרים היטב וזכו למוניטין מצוין בזכות מספר פרמטרים ויתרונות עיקריים. ראשית, המדרסים מספקים תמיכה טבעית בבהונות עם חיזוק של אחיזת הרגל ומניעת החלקה בעת תנועה. כמו כן, המדרס המוגבה מספק תמיכה לקשת הרוחבית, דבר המקנה שחרור של לחצים מהמפרקים של כף הרגל ומונע כאבים במפרק הקדמי. בנוסף לכף, בלימת הזעזועים של המדרסים, שהינם בעלי זיכרון תנועה, מקנה נוחות וגמישות לצד עמידה בעומסים גבוהים לטווח ארוך. עוד סימן חשוב שיצוין כאן הוא התמיכה האיכותית שמספקים המדרסים לשקע העקב, דבר התורם ליציבותו של העקב ולשמירה על שיווקי משקל, תוך שמירת הצורה הטבעית של כרית העקב ומניעת כאבים.

כאמור, חברתנו מייצרת ומשווקת מדרסים מגוונים המתאימים לבעיות אורטופדיות שונות. כך לדוגמא, המדרס הביו-מכני BIO ACTIVE מיועד למי שהיציבות שלהם לקויה ולמי שסובל מבעיות מכאניות בכף הרגל. בין היתר הוא מתאים לסובלים מבעיות של קשת כף רגל שטוחה, קשת כף רגל גבוהה, חולי סוכרת, כבדי משקל, לסובלים מדלקת בגיד אכילס, לעיוותים למיניהם ועוד. מדרס זה בנוי מבסיס קשיח ושכבות של בולמי זעזועים, ומותאם באמצעות מערכת מתקדמת M.pro עם התאמה אישית של מדידת כף הרגל בצורה דינאמית בתבנית ספוג. יתרונותיו הבולטים הינם מתן יציבות לכף הרגל, עמידות גבוהה לאורך זמן (אחריות ויעילות ל- 3 שנים), בלימת זעזועים גבוהה, הקטנת עומסים בעמידה ממושכת ובהליכה, וכן התאמה לכל הנעליים בתצורת שלושת רבעי מדרס. 

דוגמא נוספת היא מדרסי MEDENT PRO המורכבים מחומרים פלסטיים מורכבים ובולמי זעזועים, בעלי רמות קשיחות משתנות והתאמה לקהלים שונים. מדרסים אורטופדיים אלו מיועדים בין היתר לאנשים הסובלים מכאבים בכרית כף הרגל, מכאבי דורבן בעקב, מכאבים בעקב עקב שחיקה, מדלקות ברצועת כף הרגל, ועוד. יתרונותיהם המרכזיים טמונים ביציבות גבוהה, פיזור לחצים, מתן תמיכה לגוף ומניעת החמרה, ונוחות מקסימאלית. ההתאמה מבוצעת בהטבעת כף הרגל עם כריות בשיטת הוואקום, וישנה גם אפשרות להתאמה באמצעות מכונת מאסטר פרו המתקדמת. גם מדרסים אלו משרתיהם את בעליהם נאמנה לאורך תקופה ארוכה, כאשר יעילותם והאחריות עליה הן לתקופה של שנתיים.

אלו היו רק שתי דוגמאות מיני אחרות של מדרסים אורטופדיים של מדנט עולם הבריאות. המעוניינים במידע נוסף ובקביעת פגישה מוזמנים לפנות אל צוות החברה.

BASIC COMFORT

לבעלי יציבות לקויה שסובלים מגמישות מוגבלת בכף הרגל.

מורכב מחומרים פולימרים מתקדמים.

מדרס SPORT COMFORT

מדרס יעודי עבור ספורטאים מכול ענפי הספורט.

לפיזור עומסים וניצול אופטימאלי של האנרגיה על מנת לשפר ביצועים והישגים.

מדרס PRO ACTIVE

מדרס ביו מכני מיועד לאנשים בעלי יציבות לקויה, שסובלים מבעיות מכאניות של הרגל.

בנוי מבסיס קשיח ושכבות בולמי זעזועים.

מדרס PRO COMFORT

מדרס PRO COMFORT מורכב מחומרים פלסטיים מורכבים ובולמי זעזועים.

מיועד למקרים של כאב בכרית כף הרגל, כאב בעקב "דורבן", לדלקת ברצועת כף הרגל, כאב בעקב כתוצאה משחיקה ועוד.