מכון שמיעה מדנט

מכון שמיעה מדנט
מכון שמיעה

אנו מבצעים בדיקות שמיעה במכוני השמיעה שלנו הפזורים בפריסה ארצית רחבה לרשות הלקוחות ישנם שלושה מכוני שמיעה בבאר שבע, קרית גת, אשקלון, אשדוד, פתח תקווה וחיפה

 מכון שמיעה – מכשור וטכנולוגיה לבדיקת שמיעה

במכוני השמיעה שלנו בדיקות השמיעה מתבצעות בתוך תא אטום העומד בתקנים מחמירים, בין היתר, של קופת חולים לכללית.

חדרי בדיקות השמיעה מאובזרים בציוד אודיומטרי חדיש ומתקדם. הבדיקה בוחנת את התפקוד השמיעתי – התנהגותי של הנבדק.

התאמת מכשיר השמיעה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת

התאמת מכשיר השמיעה נעשית באופן פרטני ואישי לפי צרכי המטופל ובהתאם לתוצאות בדיקת השמיעה שנערכה והאודיוגרמה המתקבלת.

בין יתר הטכנולוגיות נעשה שימוש ב- (REM (Real Eer Measurement:
בדיקה אובייקטיבית המודדת את היענות מכשיר השמיעה באוזן המטופל וזאת כדי לאמת שאכן מתקבלת ההגברה הנדרשת.

כמה מילים על הצוות שמבצע את בדיקות השמיעה

מערך קלינאי התקשורת במדנט מכשירי שמיעה מורכב מקלינאים מוסמכים בעלי רישיון של משרד הבריאות.

כל אחד ואחת מצוות הקלינאים הינו מקצועי, שירותי ואדיב ובמהלך כל שלב בבדיקת השמיעה, היעוץ והתאמת המכשיר טובת המטופל עומדת לנגד עיניהם.

בראש מערך קלינאי התקשורת עומדת קלינאית התקשורת – טלי רוטמן.

סניפים

באר שבע

סניף: סניף בית היבואן- מדנט
כתובת: התקוה 4
טלפון: 08-9477770

 

אשקלון
סניף: סניף בית היבואן- מדנט
כתובת: בן גוריון 1, קניון חוצות, קומה ב
טלפון:  08-6753099
באר שבע

סניף: סניף בית היבואן- מדנט One Plaza
כתובת: יצחק נפחא 25
טלפון: 08-6298060

אשדוד
.סניף: סניף בית היבואן- מדנט
כתובת: הבנים 4
טלפון:  08-8666644
באר שבע

סניף : סניף בית היבואן- מדנט
כתובת:  מורדי הגטאות 110
טלפון: 08-6237984

פתח – תקווה
סניף: סניף בית היבואן- מדנט מכשירי שמיעה
כתובת: חיים עוזר 23 טלפון: 03-9042777
קרית גת
סניף:  סניף בית היבואן- מדנט
כתובת: כיכר פז 3, קניון לב העיר, קומה ב
טלפון: 08-6602928
כפר סבא
סניף:  
סניף בית היבואן- מדנט
כתובת:
רח’ ויצמן 83, קומת קרקע (מול ביתן הפיס)
טלפון: 073-3260777
דימונה
סניף:
סניף בית היבואן- מדנט
כתובת:
מרכז העיר 
טלפון: 08-8515997
חיפה
סניף: סניף בית היבואן- מדנט
כתובת: קניון מגדל הנביאים, רח’ חורי 2 קומה ה
טלפון: 04-6792929

t

מכון שמיעה לבדיקות שמיעה והתאמת מכשירים

רשת מדנט מפעילה מכוני שמיעה הפזורים באזורים שונים ברחבי ישראל, ובהם ניתן שירות עם מיטב הציוד הטכנולוגי על ידי אנשי מקצוע מיומנים. הציוד האודיומטרי החדיש והחדרים האטומים המשמשים לצורך הבדיקות עומדים בתקנים המחמירים ביותר – לרבות בתקני קופות החולים. על כן, אצלנו ניתן לבצע את התאמת המכשירים תוך עמידה בכל הכללים של קופות החולים, וגם ניתן לקבל את כל הסבסוד, ההנחות וההטבות המגיעות לכם מהקופה.

מכון שמיעה להתאמת מכשירים

המכונים שלנו מצויים בחיפה, פתח תקווה, אשקלון, קריית גת ובאר שבע, ובהם ניתן כאמור לבצע התאמה של מכשיר השמיעה המתאים לכם – במידת הצורך. למעשה, אצלנו תהליך התאמת מכשיר השמיעה הוא הפשוט והמהיר ביותר שאפשר לבקש ונמשך רק ימים ספורים, בניגוד לשבועות הארוכים שצריך לעיתים להמתין בדרכים אחרות. אצלנו אתם פשוט מגיעים למכון עם תור שקבעתם מראש, עוברים בדיקות ומבינים את תוצאותיהן עם הסבר של קלינאי תקשורת שגם מבהיר מהם המכשירים הטובים ביותר עבורכם. חשוב להדגיש שבימינו יש קשת רחבה של מכשירים חכמים ומתקדמים מאוד, הנותנים מענה מעולה וכמעט ברמה הטבעית לאנשים הסובלים מלקויות שמיעה. על המכשירים והטכנולוגיות שמאחוריהם תוכלו לקרוא במאמרים אחרים המפורסמים באתר. 

על כל פנים, המכשיר הנבחר תלוי הן במאפייני לקות השמיעה שלכם, הן במבנה האוזן והן בתקציב העומד לרשותכם וכמובן גם ברצונותיכם האישיים. לאחר שקיבלתם החלטה בעזרת איש המקצוע שלנו, אנו בונים בהתאם למאפיינים האישיים ולמבנה האוזן את המכשיר הטוב ביותר עם טכנולוגיות פורצות דרך, ואתם מקבלים אותו לשימוש לתקופת ניסיון. יש לציין כי לצורך התאמת מכשיר השמיעה אנו עושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, לרבות טכנולוגיית REM, הבוחנת עד כמה המכשיר מתפקד היטב באוזן ומספק את רמת ההגברה הרצויה. 

כפי שאתם יכולים להבין, מדובר בתהליך מהיר מאוד יחסית לאפשרויות אחרות, וגם אינם צריכים לחכות עד שתתקבל הזכאות מקופת החולים, להתרוצץ בין רופאים לקופת החולים, להחתים, לאשר או לפנות לכל מיני בעלי מקצוע ותפקיד. כל זאת בעודכם זוכים לשירות מסור ומקצועי לעילא, וכאמור אינכם מפסידים כל זכות או הטבה או מימון המגיעים לכם מקופת החולים שלכם.

קודם כל: בדיקות שמיעה

כל מה שאמרנו לעיל מתבסס על ההנחה שהאודיוגרמה מראה שיש לקות ויש צורך במכשיר שמיעה. ואולם, לפני כן מצפות לכם בדיקות הבוחנות את העניין. חשוב לדעת כי בדיקות השמיעה בכללותן אינן כואבות, אינן כרוכות באי נוחות מיוחדת, נערכות בתנאים שקטים ורגועים, וגם לא מצריכות הכנה מוקדמת אלא אם ממש כעת אתם סובלים מדלקת באוזן הפנימית. מטרתן של הבדיקות היא להעריך האם ישנה פגיעה, עד כמה היא חמורה ומאיזה סוג היא, למשל פגיעה עצבית המפריעה לסיגנלים החשמליים להגיע אל המוח, או פגיעה באוזן הפנימית וביכולתה להוליך את גלי הקול.

חשוב להבין שישנן לא מעט בדיקות שמיעה והן משתנות בהתאם להערכת הפגיעה בשמיעה ואף לגיל הנבדק, כאשר חלקן עשויות להידרש לאור בדיקות ראשונות שנעשו ולאור ממצאיהן. כך למשל, הבדיקה הכי שכיחה שמבצע מכון שמיעה נקראת בדיקת אודיומטריה. במהלכה אתם יושבים בחדר אטום עם אוזניות על האוזניים ומקשיבים לצלילים רכים בתדרים שונים – את חלקם תשמעו ואז תסמנו לבודק עם היד, ואילו אחרים לא תצליחו לשמוע ולכן לא תסמנו. מטבע הדברים, אצל חלק גדול מהאנשים אין בעיית שמיעה, או שהיא אינה קשורה להולכת הצלילים באופן הזה, ולכן הבדיקה תראה שאין כל בעיה. במקרה זה, בהתאם לתלונות שלכם (למשל על טנטון) ייתכן שיחליט הרופא לשלוח אתכם לבדיקות נוספות.

ואולם, אם בדיקת האודיומטריה מראה שיש בעיה ממשיכים מייד לבדיקה נוספת המהווה למעשה שלב שני ונקראת בדיקת הולכת עצם. כעת אתם לובשים מכשיר מיוחד בחלק האחורי של האוזן, שיודע להעביר צלילים באופן ישיר אל הגולגולת. במילים אחרות, הבדיקה הזו מאפשרת להבין האם מקור בעיית השמיעה שלכם קשור בהולכה לא תקינה של גלי הקול באוויר, או שיש בעיה עצבית, או שיש שילוב מסוים של השתיים.

בדיקות שמיעה נוספות במכוני שמיעה

מלבד האמור לעיל יש עוד מגוון בדיקות שמיעה המבוצעות במצבים שונים, החל בתינוקות, דרך אנשים הנוטלים תרופות מסוימות ובסוגים רבים של תלונות על פגיעה וירידה בשמיעה. כך למשל, יש בדיקה הנקראת רפלקס אקוטי ובה בוחנים את המיקום המדויק של בעיית השמיעה, וכן מבחן זיהוי שבו אתם חוזרים על מילים שנאמרות לכם והוא מאפשר לראות עד כמה אתם מבינים את הנאמר. עוד בדיקה נפוצה מכונה BERA והיא נערכת כאשר ישנו חשד שהפגיעה בשמיעה היא עצבית (לא בהולכת האוויר), ובה מועברים אל גזע המוח צלילים בעזרת אלקטרודה מיוחדת. במידה שהחשד הוא לפגיעה בהולכת גלי הקול, ייתכן שתיערך בדיקה המכונה טמפנומטריה ובה בודקים את עור התוף ואת מצבה של האוזן התיכונה. 

מעבר לכך יש עוד מגוון בדיקות כמו מבחן עיכוב אוויר ובדיקת הדים קוכילאריים. האחרונה מבוצעת למשל כאשר ישנו חשד לשילוב בין פגיעה עצבית לבעיה בהולכת גלי הקול באוזן התיכונה, וכמו כן נעזרים בה בבדיקות סקר אצל תינוקות שרק נולדו. במהלכה מכניסים מכשיר זעיר אל תעלת האוזן ובוחנים את המידה בה הוא מסוגל לקלוט ולהחזיר קולות, וכך יודעים אם קולות שהבוחן שולח אליכם באמת מגיעים אל האוזן הפנימית.

בואו אלינו

כאמור, במכונים שלנו הפזורים בכל רחבי הארץ ניתן לבצע התאמות של מכשירי שמיעה חדישים ובעלי טכנולוגיות פורצות דרך, בהתאמה מדויקת לתוצאות הבדיקות, למבנה האוזן, לצרכים ולרצונות שלכם. לפרטים נוספים בנושא אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר, או לקבוע תור באחד המכונים של רשת מדנט.